Grundfos Pompa

İşletmenizin Neye İhtiyacı Varsa

Furkan Teknik Sizin İçin Tedarik Eder

Bilgi Almak İçin

0 232 252 54 96

ya da Formu Doldurun

Grundfos Pompa

İşletmenizin Neye İhtiyacı Varsa

Furkan Teknik Sizin İçin Tedarik Eder

Bilgi Almak İçin

0 232 252 54 96

ya da Formu Doldurun

GRUNDFOS POMPA

ÜRETİM VE POMPALAR

Grundfos, yılda 16 milyonun üzerinde pompa üretimiyle dünyanın önde gelen pompa üreticilerinden biridir. Isıtma ve iklimlendirme amaçlı kullanılan sirkülasyon pompalarımız ile endüstriyel, su temini, atık su ve dozlama uygulamaları için tasarlanan santrifüj pompalarımız başlıca ürün gamımızı oluşturur. Grundfos, dünya piyasasındaki sirkülasyon pompaların % 50’sini üreterek bu alanda günümüzün en büyük üreticisi konumuna gelmiştir.

Pompaların yanı sıra Grundfos, standart ve dalgıç motorlar ile pompaların izlenmesinde ve kontrolünde kullanılan teknolojinin son ürünü elektronik kontrolörler üretir.  Ayrıca, yeni bir teknoloji standardı olan ve kullanıldığı ürünün tartışmasız kalitesini gösteren Grundfos Blueflux’ı da pompa sektörüyle buluşturduk.

GRUNDFOS DANİMARKA

Grundfos’un Danimarka şirketleri (Satış Şirketi Grundfos DK, Üretim Şirketi Grundfos A/S ve Grundfos Holding A/S), başlıca faaliyetlerini şirketin 1945 yılında temellerinin atıldığı Bjerringbro’da yürütmektedir. Aalestrup, Årslev, Brøndby and Farum bölgelerinde de Grundfos tesis ve şirketleri bulunmaktadır.

DÜNYADA GRUNDFOS
Grundfos Grup, 80’den fazla şirketiyle 55 ülkede varlığını sürdürmektedir. Ayrıca, birçok ülkede bulunan bayilerimiz Grundfos ürünlerini ihtiyaç duyulan her yere ulaştırır.

HİSSEDARLAR
Poul Due Jensen Vakfı, 1975 yılında bağımsız bir oluşum olarak kuruldu. Günümüzde Vakfın, Grundfos Holding A/S hisselerindeki payı % 86,7, çalışanların % 2 ve vakıf ailesinin % 11, 3 şeklinde düzenlenmiştir.

Vakfın amacı, Grundfos Grup’un gösterdiği devamlı gelişmenin ekonomik dayanağını sağlamlaştırmak ve genişletmektir. Vakıf sermayesi ve kârları, Vakıf faaliyetlerinin dışındaki bir amaçla kullanılamaz ve elde edilen kârlar Grundfos şirketlerine yatırım yapmak üzere değerlendirilir.

DEĞİŞEN KOŞULLAR VE GELECEK
Grundfos, 60 yıldan uzun bir süredir pompa sektörünün içindedir. Bu varlığımızı sürdürmekle birlikte Rusya, Hindistan ve Brezilya gibi ülkelerin en büyük pompa üretici ve tedarikçilerinden biri konumuna gelmeyi hedefliyor, Çin’i ise ikinci iç pazarımız olarak görüyoruz.

Değişen koşullar ve gelecek bizim için çok şey ifade ediyor, bu yüzden benimsediğimiz Yenilikçi İlke ile sürdürülebilirliğin, değişen dünya koşullarının ve devrim niteliğindeki teknolojilerin sıkı takipçisi olmaya çalışıyoruz.

Rakamlarla Grundfos (milyon euro.) 2011 2010
Ciro 2,841 2,633
Vergiden önceki olağan kâr 270 322
Vergiden önceki olağan kârın ciro içindeki yüzdesi 9,5 % 12,2 %
Konsolide öz sermaye 1,653 1,563
Öz sermayenin getirisi 11,9 % 16,8 %
Toplam varlıklar 2,613 2,610
Çalışan sayısı 17,481 16,609